Distanční výuka

Vážení rodiče a žáci. Vyhodnotili jsme distanční výuku od března 2020, i teď nově před podzimními prázdninami. Použili jsme různé softwary a postupy na distanční výuku. Otestovali jsme cestu, kterou nám připravila aplikace Bakaláři přímo v Bakalářích. Od 2.11.2020 nastavujeme tento postup, jakým bude probíhat distanční výuka na naší škole.

Jak to teď bude?

MS Teams a školní email

Naše škola bude využívat jednotný software na distanční výuku, a tím je MS Teams. K plnému využití této aplikace je zapotřebí založit žákům školní emailovou adresu. Každý žák již má od svého třídního učitele ve zprávě Komens (rodič v kopii zprávy) informaci o svém školním emailu a heslo do tohoto emailu. Tento školní email je i přihlášením do aplikace MS Teams, kde bude distanční výuka probíhat. V této aplikaci jsou založeny jednotlivé vyučovací skupiny učitelů. V MS Teams bude učitel zvát žáka na distanční vyučovací hodinu.

Co musím jako žák udělat:

  1. Přihlásit se a pravidelně kontrolovat svůj školní email. Přihlásit se do emailu je možné na adrese: ZDE
  2. Nainstalovat si aplikaci MS Teams. Stáhnout aplikaci MS Teams je možné ze stránky: ZDE Po stažení spustím instalátor aplikace a postupuji dle požadovaných kroků.
  3. Přihlásit se do aplikace MS Teams. Po instalaci MS Teams se na ploše počítače objeví ikona MS Teams. Dvojklikem na tuto ikonu spustíte aplikaci a přihlásíte se školním emailem.
  1. Sledovat Kalendář v MS Teams, kde je vidět rozvrh distanční výuky pro žáka.
Kliknutím na příslušnou pozvánku se zobrazí detail pozvánky s odkazem na připojení ke schůzce. Každá pozvánka je doprovázená emailem. Poznámka: Pokud jste ještě neobdrželi školní email, heslo ke školnímu emailu a nevidíte v kalendáři MS Teams svůj rozvrh, tak se nebojte. Učitelé na tom usilovně pracují a určitě vás budou kontaktovat, jak to bude od 2.11.2020.

Co teď?

  • Sledovat svůj školní email.
  • Sledovat Kalendář v MS Teams.
  • Ke komunikaci používat Komens Bakalářích nebo školní email.
  • Vypracovanou práci odevzdávat do MS Teams nebo školního emailu.
  • K výukovým, opakovacím a zkušebním testům je využívaná CvičebniceOnline.

Kde seženu zapomenuté heslo?

Bakaláři (rodičovský i žákovský přístup), školní email, přístup do školního počítače – tyto informace vám dá třídní učitel. CvičebniceOnline – v tuto chvíli se obraťte na zatkoz@zskvary.cz. Díky založení školních emailů pro všechny žáky se pracuje na verzi, kde si sám žák požádá o nové heslo, které obdrží na svůj školní email. Termín dokončení cca 5.11.2020.