6. A na Adaptačním kurzu

Dřívější termín našeho adaptačního kurzu se nám nepodařilo odjet a tak jsme byli nuceni jet až takto na konec školního roku. Vůbec nám to nevadilo, protože již je velmi krásné počasí.

Na první den pobytu byl naplánovaný výlet pěšky do Svatošek Indiánskou stezkou. Již kvetou nádherně náprstníky, a tak jsme se moc těšili na morény a pole náprstníků, které nás čeká. Cesta se ukázala jako velmi náročná, ale krásná. Děti brblaly, ale šlapaly a z pohledů do krajiny byly u vytržení. Odpoledne jsme hráli hry a seznamovali se s trampolínou. Večer byly děti tak krásně utahané, že více jak polovina neslyšela druhou pohádku na dobrou noc.

V úterý jsme se vydali za koníky s hříbaty do stáje. Děti se mazlily a mazlily a vůbec nechtěly zpět do tábora. Velmi se jim hříbata líbila. Procházka po ráji a hry nás doprovodily až do pozdního večera.

Středa byla velmi akční. Po snídani začala vařením oběda na kotlíku. Když jsme dovařili, tak jsme oběd velmi rychle snědli. Byl jsem překvapen, jak jim chutnalo. Sbalili jsme věci a vyrazili na pochod do Lokte, kde jsme se nalodili na rafty a vyrazili loďmo zpět do tábora. Cesta pěšky rychle ubíhala, jen počasí se nám zatáhlo. Nakonec na lodi byla koupajícím se zima. Cestu jsme si užili. Válka, přetahování plavčíků, braní pádel a nakonec i sušenek proběhl. Největší sranda však byla s nalezenou rybou. Ani bych nevěřil, jak rychle někteří umí opustit loď, když jim sedadlo zasedne ryba. Ve zdraví jsme dopluli do tábora a rychle pod teplou sprchu, kde jsme se ohřáli.

Čtvrtek byl odpočinkový v táboře. Museli jsme navštívit koníky, hráli hry. Večer trocha strachu při povídání o duších, před bobříkem odvahy, který nakonec všichni vzdali. Fantazie a tma hrají své kouzlo.

V pátek jsme se zabalili a šup domu k mamince.

Myslím, že jsme si akci velmi užili a děti mají na co vzpomínat.

Zdeněk Zátko