6. A v Praze

Naše třída využila možnosti doplnit autobus do Prahy, kterým jela 4. D. Moc jí za to děkujeme. 6. A a pár dětí z 6. C se vydalo po stopách našich památek, naší historie. Výstupní stanicí byl Pražský hrad, kde se nám podařilo shlédnout výměnu stráží. Po Zámeckých schodech jsme sešli na Malostranské náměstí, kde jsme využili Mc’Donald a téměř jej vykoupili. Kašna ve dvoře byla veliká výzva.

Následně jsme vyrazili na Karlům most, kde jsme si udělali odbočku na Kampu, Čertovku, Lenonovo zeď a po nábřeží jsme se vrátili na Karlův most. Pohledy na Prahu byly nepřekonatelné díky počasí a Praha je opravdu moc krásná.

Karlův most byl dost přeplněný lidmi, a tak jsme jej pomalu prošli a vnímali jeho atmosféru. Na konci jsme byli nuceni konstatovat, že nestihneme dojít až na Václavské náměstí a k Orloji, protože čas neúprosně letěl. Cílem našeho výletu byl Karlův most a Petřín – rozhledna a zrcadlový sál.

Po nábřeží jsme se vydali k Národnímu divadlu a přes most zpět na levý břeh Vltavy na Újezd, kde jsme měli nasednout na lanovku směr Petřín. Ke vší smůle byla fronta tak dlouhá, že vedoucí zájezdu rozhodl pěší výšlap k obecnému brblání všech zúčastněných. Zdolali jsme výškovou kótu a více či méně ve zdraví se sešli na Petříně u rozhledny. Zde byla nutná veliká zastávka a odpočinek.

Prvně jsme vystoupali na rozhlednu, kde byl nádherný výhled na sluncem zalitou Prahu.

Jako druhou atrakci jsme prošli zrcadlový sál a čas se tak navršil, že jsme koupili zmrzlinu a šup do autobusu zpět.

Moc jsme si to užili a těšíme se na další výlet.

PS: Po cestě zpět si děti daly dvacet, jak byly unaveni. Určitě se jim zdálo o Praze.

Zdeněk Zátko