Příběhy našich sousedů

Žáci 8. B Veronika Trojášková, Rózka Vondráková a Kryštof Květoň pracovali během posledního půlroku na projektu Příběhy našich sousedů organizace Post bellum. Pod vedením paní učitelky Martiny Malechové se neúnavně věnovali nejdříve přípravě a realizaci rozhovoru se „svým“ pamětníkem, houslistou Břetislavem Přechem. Potom příběh zpracovali do reportáže pro Český rozhlas a pro webové stránky projektu a nakonec vytvořili prezentaci, ke které připojili dokonce vlastní krátký animovaný film.

Závěrečná slavnostní prezentace Příběhů našich sousedů pro Karlovarský kraj se i letos konala v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, a to dne 27. 3. 2024. Ač je projekt nesoutěžní, všichni účastníci dostali od odborné poroty zpětnou vazbu, se kterou mohli být naši žáci opravdu spokojení. Byli prostě úžasní! Blahopřejeme!