7. ročník – Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku je krásná charitativní akce, která má jediný cíl. V jeden den po celé ČR děti pomáhají dětem. Společnost Kola pro Afriku, která tuto akci již sedmým rokem pořádá, shromažďuje po České republice stará a nepotřebná jízdní kola. Ta opraví a převezou do africké Gambie. Kola mají pomoci tamním dětem dostat se za vzděláním.

Zatím se podařilo přepravit 22 kontejnerů s koly, která byla přidělena 8000 dětem. K tomu, aby se kola mohla přepravit, jsou zapotřebí finance. A díky lidem, jako jste vy, rodiče našich dětí, díky vašim příspěvkům, mohli jsme také přispět k nejedné takovéto výpravě i my.

Pořadatelé akce vždy vyhlašují centrální termín, kdy se v jeden den staví po celé České republice sněhuláci. Africké děti si svého sněhuláka nikdy nepostaví. Mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

My jsme letos „sněhulákovali“ v závislosti na počasí u nás v Karlových Varech. Abychom nebyli příliš svázáni jedním termínem, domluvili jsme se a vyhranili si pro stavění celý únorový týden. Sněhu jsme se dočkali, ale nebyl tak tvárný, abychom vytvořili plnohodnotné sněhové „panďuláky“. Zapojili jsme tedy fantazii, barvy a dali tak prostor pro vznik netradičních a zajímavých postav a bytostí.

Letošní téma se neslo v duchu Járy Cimrmana, a tak jsme si se sněhem poradili každý po svém. Chtěla bych jako patronka této akce poděkovat všem, kteří přispěli a zúčastnili se.

Díky vám (rodičům, kantorům a dětem) se podařilo vybrat krásných
13 358 Kč. Do akce jsme se zapojili prvním rokem, děti si stavění užily a já moc děkuji za projevenou důvěru. Vybrané peníze se odesílají na konto společnosti Kola pro Afriku, která nás patrony informuje v průběhu roku o tom, jak to s převozem kol vypadá.

Více informací o akci naleznete na www.snehulaciproafriku.cz.

Ještě jednou moc díky!
Mgr. Monika Macháčková